Terapia odwykowa

Alkoholizm to choroba, która może dotknąć każdego, a jej leczenie nie jest proste. Konsekwencje nadużywania tego środka dotykają nie tylko chorego — skutki odczuwają także jego bliscy. Ośrodek leczenia alkoholizmu prowadzi terapie, które umożliwiają skuteczną walkę z chorobą.

Uzależnienie – ryzyko

Środek ten jest powszechnie dostępny, ograniczeniem jest tylko wiek. Towarzyszy nam przy wielu okazjach – w czasie spotkań w przyjacielskim gronie, jako dodatek do biznesowych spotkań, niezbędny element wesel i przyjęć oraz środek, który ułatwia relaks po stresującym dniu. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, na jakie ryzyko się narażamy. Bardzo trudno jest określić granicę między kontrolowanym piciem a chorobą.

Skuteczne leczenie jest możliwe

Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe, a proces wychodzenia z choroby może trwać długo. Jedno jest pewne – nie jest to problem, z którym można skutecznie poradzić sobie samemu. Dlatego pierwszym krokiem na drodze ku wyjściu z nałogu jest decyzja o zmianie życia i chęć podjęcia walki z uzależnieniem. Bardzo ważne jest także mądre wsparcie bliskich. Kolejnym krokiem jest terapia. My proponujemy naszą skuteczną pomoc – prywatne leczenie w Ośrodku Tratwa to profesjonalna opieka lekarzy, psychiatrów i psychologów oraz specjalistów i instruktorów terapii uzależnień. Zapewniamy wsparcie dla chorych oraz ich najbliższych. Choroba to nie koniec życia. Powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania jest możliwy, jednak trzeba zdać sobie sprawę z wagi problemu i zdecydować na zmianę w naszym Ośrodku.

Terapia

W Ośrodku Tratwa pomożemy przejść przez trudny proces zdrowienia z tej choroby. Na kurację składa się nie tylko terapia grupowa, ale także indywidualna. Służymy również pomocą dla rodzin dotkniętych przez uzależnienie. Naszym pacjentom zapewniamy kompleksową opiekę, która obejmuje badanie lekarskie i laboratoryjne, zwolnienie chorobowe, detoksykację organizmu, osobisty plan terapii, treningi asertywnego zachowania, konsultacje i opiekę specjalistów. Elementem terapii jest także aktywne spędzanie czasu wolnego, między innymi na basenie, siłowni, spacerach, a także wycieczki, spacery, jazda konną i na nartach. W ramach wychodzenia z choroby nasi pacjenci spotykają się w Ośrodku z trzeźwiejącymi alkoholikami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z walką z uzależnieniem.

Alkoholizm — terapia uzależnienia

Kiedy tylko zdamy sobie sprawę z problemu, jak najszybciej trzeba zdecydować się na leczenie. Alkoholizmu nie pokona się samemu, niezbędna jest terapia i pomoc specjalistów. Szczegóły oferty naszego Ośrodka znajdą Państwo tutaj: leczenieuzaleznien.com/oferta/

Masz pytania? Napisz chętnie na nie odpowiemy

Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji. Odpowiadamy w ciągu 24 godzin.