Lekomania

Nie istnieje tabletka, która na nic nie szkodzi. Lek w skondensowanej postaci ZAWSZE narusza równowagę organizmu. Prywatny Ośrodek leczenia uzależnień Tratwa zajmuje się osobami nadużywającymi leków, które doprowadzają swoje zdrowie do ruiny. Ich wcześniejsze zachowanie nie ma nic wspólnego z leczeniem! Zaczyna się zwykle od profilaktyki…

Dopalacze

To nic innego jak różnego rodzaju produkty, które zawierają substancje psychoaktywne czyli takie które zmieniają nastrój. Substancje te nie są zawarte na listach środków kontrolowanych zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani.

Hazard

Pojęcie słowa hazard pochodzi od z języka arabskiego i oznacza grę w kości lub kostkę do gry. We współczesnym świecie hazard odnosi się do wszystkich gier pieniężnych, gdzie o wygranej decyduje tzw. „ szczęście”. Do najpopularniejszych gier hazardowych można zaliczyć automaty do gry, bingo, ruletka, poker, gry w kości, różnego rodzaju zakłady bukmacherskie, gra na giełdzie, gry totalizatorach sportowych, gry on-line w telewizji czy Internecie.

Odwyk

Tratwa to prywatny ośrodek terapii uzależnień, który odróżnia od innych nie tylko kadra złożona wyłącznie z profesjonalnych psychoterapeutów, doświadczonych lekarzy oraz wysoko wykwalifikowanego personelu pomocniczego, ale także wyjątkowe położenie.

Alkoholizm

Czyha dosłownie na każdego, bo środek ten jest powszechnie dostępny w każdym sklepie. Wpadają w nie nawet dzieci, bądź ludzie zaawansowani wiekiem. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień, w tym alkoholizmu, zajmuje się osobami, które traktowane są z tego powodu jako wyrzutki społeczeństwa, najczęściej będąc jego ofiarą. Powinny więc być jego WYRZUTEM SUMIENIA.